X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 
 
 
 
    Najlepsze projekty domów
 
Ciekawe wiadomości
basen

Basen w ogrodzie

Basen ogrodowy to marzenie wielu osób. Jest to jednak także znaczna inwestycja. Dobrze wkomponowany basen w przestrzeń przydomowego ogrodu, będzie nie tylko luksusową ozdobą posesji, ale także doskonałym sposobem na ochłodzenie w gorące dni lata. Jak zbudować basen ogrodowy, który nie tylko będzie zgodny z normami prawa budowlanego, ale także będzie komponować się z ogrodową przestrzenią?
balkon

Kwiaty na południowy balkon

Posiadanie własnego ogrodu to marzenie wielu osób. Jeżeli jednak nie mamy takiej możliwości, warto spróbować założyć niewielki ogródek na balkonie. Taka nieduża przestrzeń daje możliwość co roku przeprowadzać zmianę aranżacji a ponadto nie wymaga znacznego nakładu pracy. Dobrze zaprojektowany pozwoli odpocząć w miłym i zielonym otoczeniu.
Majeranek

Majeranek

Majeranek ogrodowy (Origanum majorana L.), zwany inaczej lebiodka majeranek, to znana i lubiana roślina przyprawowa, należąca do rodziny jasnowatych. Pochodzi z basenu Morza Śródziemnego, ale dziko rosnącego można go spotkać tylko na Cyprze i w Turcji. Uprawa tego zioła jest najbardziej rozpowszechniona w Niemczech, Czechach i w niektórych regionach Azji i Ameryki Północnej.
garaż

Różne oblicza bram

Nie ulega wątpliwości, że każdy garaż musi mieć bramę. Brama chroni nas przede wszystkim przed kradzieżą, intruzami, ale także zamyka w całość bryłę naszego domu. Ogrodzenie domu również musi mieć bramę. Na rynku dostępnych jest kilka ich rodzajów. Zarówno tych garażowych jak i ogrodzeniowych. Czym się różnią? Którą wybrać?
dom jednorodzinny

Taras na dachu czy nad garażem

Taras na dachu lub nad garażem nie jest już ekstrawaganckim pomysłem budowlanych zapaleńców, ale doskonałą alternatywą dla tradycyjnych konstrukcji. Współczesne technologie pokazują, że można wybudować bezpieczne miejsce nad salonem lub sypialnią, które zapewnia większą swobodę i pozwala docenić uroki otaczającego krajobrazu.