X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
Najpopularniejsze
 
 
 
 
 
 
 
 
 
    Najlepsze projekty domów
 
Ciekawe wiadomości
łazienka

Aranżacja łazienki – nowocześnie czy tradycyjnie?

Łazienka to jedno z ważniejszych pomieszczeń w domu. Powinna być funkcjonalna i wygodna a przy tym wizualnie odpowiadać gustom domowników. Projektowanie łazienki i jej wystroju warto rozpocząć od wyboru stylu.
Płyty stolarskie

Płyty meblowe, stolarskie

Płyty meblowe lub stolarskie stosowane są nie tylko w przemyśle meblowym. Dzięki nowoczesnej technologii, która zapewnia niektórym drewnopochodnym płytom konstrukcyjną wytrzymałość używa się ich także w budownictwie...
fototapety

Fototapety do restauracji

Smaczne jedzenie, ciekawe menu i doskonała lokalizacja nie są wyznacznikiem sukcesu restauracji. Aranżacja lokali to doskonałe pole do popisu dla projektantów wnętrz. Odpowiedni wystrój powinien przyciągnąć jak największe grono Właściciele kawiarni, pubów i restauracji starają się sprawić, aby to właśnie ich lokal był tym, w którym na prawdę dobrze się czujesz i z chęcią powracasz. Smaczne jedzenie czy dobra lokalizacja nie są już jednymi wyznacznikami sukcesu.
cegły klinkierowe

Zwrot VAT za materiały budowlane

Wraz z wejściem Polski do Unii Europejskiej wzrosła stawka VAT na część materiałów budowlanych z 7% na 22%. W celu załagodzenia tej różnicy można ubiegać się o zwrot różnicy w podatku. Jest to najkorzystniejsza ulga podatkowa dla osób budujących się, bądź remontujących mieszkania. Osoby, które chcą odzyskać część wydatków związanych z zakupem materiałów budowlanych, muszą zachowywać faktury oraz inne dokumenty potwierdzające nabycie materiałów budowlanych.
dom jednorodzinny

Jak budować dom na skarpie lub zboczu?

Piękno krajobrazu i ciekawe ukształtowanie terenu sprawia, że projekty domów na zboczu cieszą się rosnącym zainteresowaniem przyszłych inwestorów. Wiąże się to m.in. z atrakcyjną ceną działek budowlanych oraz możliwością oryginalnego zaaranżowania przestrzeni wokół posesji. Skarpy jako miejsca o wyjątkowych własnościach wymagają jednak specjalnych zabiegów zabezpieczających i to już na etapie wstępnego wyboru projektu.